KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 11402009
*
nr 1140 2009
Staffan Kronberg
(f. 1902), Sverige
Akvareller, 2 st, Staffan Kronberg (f. 1902), Blåsippsbacke & Höstskog, 15x9
Staffan Kronberg, svensk målare och konsthantverkare, född 1902.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 oktober 2017
kl 20:45:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/10 20:23:41
1
600 kr
29/10 09:22:23
2
400 kr
29/10 09:22:23
1
450 kr (Budbetjänt)
30/10 20:40:43
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Staffan Kronberg
Staffan Kronberg, svensk målare och konsthantverkare, född 1902.
Läs mer om Staffan Kronberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller staffan kronberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29
-
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
*
Staffan Kronberg
Staffan Kronberg, svensk målare och konsthantverkare, född 1902.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Staffan Kronberg
nr 1140 2009
Staffan Kronberg
(f. 1902), Sverige
Akvareller, 2 st, Staffan Kronberg (f. 1902), Blåsippsbacke & Höstskog, 15x9
Staffan Kronberg, svensk målare och konsthantverkare, född 1902.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 oktober 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 26/10 20:23:41 | 1 | 600 kr |
| 29/10 09:22:23 | 2 | 400 kr |
| 29/10 09:22:23 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 30/10 20:40:43 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Staffan Kronberg
Staffan Kronberg, svensk mÃ¥lare och konsthantverkare, född 1902.Läs mer om Staffan Kronberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller staffan kronberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38 -
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29 -
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33



